چگونه از دیگران قدردانی کنیم؟ ( ریکودادن)

زمانی که وارد برنامه ریکو می‌شوید، اولین صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید، شامل تمامی ریکوها و پیام‌های قدرانی همکاران‌تان از یکدیگر است. برای ارسال پیام قدردانی، مراحل زیر را پیش بروید:

1- جهت ریکو دادن به همکاران خود، روی علامت بعلاوه کلیک ‌کنید. در نسخه رایانه‌ای اپلیکیشن در سمت راست، بر روی گزینه “به همکارت ریکو بده” کلیک نمایید.

2- در این قسمت ریکو از شما سوال می‌کند که به کدامیک از همکاران خود ریکو می‌دهید. از طریق علامت بعلاوه در سمت چپ، نام همکار خود را جستجو‌کنید و مشخص کنید که برای کدام همکار خود ریکو ارسال می‌کنید. همچنین می‌توانید بیش از یک همکار را برای قدردانی انتخاب کنید.

3- در بخش “بابت چی” توضیحات تکمیلی علت قدردانی خود از همکارتان را یادداشت ‌کنید.

4- در قسمت بعدی، از بین امتیازهای موجود به همکار خود امتیاز بدهید. با انتخاب هر امتیاز، به میزان آن از اعتبار شما کسر شده و به صورت سکه به صندوق امتیازات همکار یا همکارانی که قرار است از آن‌ها قدردانی کنید، اضافه می‌شود.

در انتهای این راهنما تفاوت بین اعتبار و امتیاز را توضیح داده‌ایم. (بخش ستاره‌دار)

5- در قسمت بعد با توجه به محتوای پیام قدردانی خود، به همکار خود ریکارت بدهید. ریکارت‌ها بر اساس ارزش‌های سازمانی شما تهیه شده‌اند و شما می‌توانید به تناسب محتوای قدردانی خود یکی از ریکارت‌ها را همراه با ریکوی خود برای همکارتان ارسال کنید.

6- در نهایت با کلیک بر روی گزینه “بفرست براش” ریکوی شما برای همکارتان ارسال می‌شود و در صفحه نخست برنامه نیز ریکوی شما برای سایر همکاران نمایش داده می‌شود.

7- در پایان لازم به ذکر است که کارکنان سازمان می‌توانند ریکوی شما را لایک کنند یا برای ریکوی شما نظر بگذارند.

تفاوت بین اعتبار و امتیاز چیست؟

اعتیار، عددی است (معمولا 100 واحد) که در ابتدای هر ماه در پنل کاربری شما در ریکو به طور سیستمی شارژ می‌شود و شما از این اعتبار می‌توانید برای امتیازدادن به همکاران‌تان در حین فرآیند قدردانی استفاده کنید.

اما امتیاز، سکه‌هایی است که همکاران شما براساس قدردانی‌هایی که از شما انجام داده‌اند، به صندوق امتیازات شما اضافه می‌شود و می‌توانید برای سفارش جوایز، آن‌ها را خرج کنید.

نکات تکمیلی:

  • مهلت استفاده از هر 100 واحد اعتبار تنها یک ماه است و در پایان هر ماه، هر میزان از آن که باقی مانده باشد، منقضی شده و مجددا در ابتدای ماه بعد، 100 واحد جدید شارژ می‌شود.
  • در صورت اتمام اعتبار، امکان امتیازدهی در قدردانی غیرفعال شده و برای قدردانی بدون سکه، آیکون قلب را انتخاب کنید. هر چند از این آیکون حتی در صورت داشتن اعتبار هم می‌توانید استفاده کنید.