چگونه در ریکو احوال‌مان را ثبت کنیم؟ (مودترکر)

شما می‌توانید از طریق ابزار مودترکر، حال خود را به صورت روزانه در ریکو ثبت کنید و از این طریق مدیران منابع انسانی را در جریان وضعیت کلی احوالات اعضای تیم قرار دهید.برای ثبت حال در ریکو لازم است مراحل زیر را طی کنید.

1-در بدو ورود شما به برنامه ریکو در هر روز، پیامی بر روی صفحه نمایش داده می‌شود که از طریق آن شما می‌توانید حال آن روز خود را در برنامه ثبت کنید.

 

2-  حال آن روز خود را از طریق یکی از شکلک‌های موجود ثبت کنید.

 

3- از بین گزینه‌های موجود که به عنوان دلیل حال شما در این بخش تعریف شده‌اند، یک گزینه را که بیشترین تاثیر را روی حال آن لحظه شما داشته است، انتخاب ‌کنید.

 

4- در این قسمت محلی برای ذکر توضیحات دیگر درباره حال لحظه شما تعریف شده است. در بخش مشخص شده، توضیحات مربوط به حال خود را برای ادمین یادداشت کنید تا در جریان عوامل موثر بر حال کارکنان خود قرار گیرد.

 

5- تحت هیچ شرایطی پیام شما همراه با نام‌تان برای مدیران ارسال نمی‌شود، مگر تیک گزینه “نام من را به ادمین منابع انسانی نشان بده” را فعال کنید.

 

6- با کلیک بر روی گزینه ثبت مود شما در نمودار سازمانی ثبت شده و برای ادمین ارسال خواهد شد.

 

7- اگر تمایلی به ثبت حال خود نداشتید، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه باشه بعداً، ثبت حال خود را به زمان دیگری موکول کنید.

 

8- ادمین پس از دیدن مود شما می‌تواند به شما پیام دهد و درباره مود روز شما با شما گفت و گو کند. برای دیدن این بخش، لازم است در بخش مودترکر، پیام‌های موجود را بررسی کنید.

 

9- با کلیک‌کردن روی پیام دریافتی خود، متن پیام برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با ادمین به گفت و گو بپردازید.

آیا می‌توانم در یک روز بیشتر از یک بار حالم را ثبت کنم؟

در ریکو شرایطی فراهم آمده است که در هر زمان از شبانه‌روز، می‌توانید از طریق آیکون مود ترکر برنامه حال خود را ثبت کنید.

1-  با کلیک‌کردن روی آیکون آدمک که در سمت چپ برنامه قرار دارد و با رنگ قرمز در تصویر مشخص شده است، وارد بخش مودترکر یا همان دماسنج می‌‌شوید. در نسخه رایانه‌ای اپلیکیشن بر روی آیکون “امروز حال تو چطوره” در سمت چپ برنامه کلیک کنید.

 

سپس مراحل ذکر شده در بالا را طی کنید تا حال آن روز شما ثبت شود.

در پایان لازم است بدانید، در این بخش می‌توانید پیام‌های دریافتی از سمت ادمین و نمودار حال سازمان در هفته را مشاهده کنید.