چگونه در ریکو گفتگوی بازخوردی داشته باشیم؟ (فیدبک)

از طریق ابزار فیدبک شما می‌توانید به صورت خصوصی با همکاران‌تان گفتگوی بازخوردی داشته باشید. به این صورت که درخواست خود را برای همکار خود ارسال می‌کنید، و یا همکار شما در صورت نیاز درخواست فیدبک خود را برای شما ارسال می‌کند. سپس فیدبک‌های یکدیگر را پاسخ می‌دهید. برای آشنایی با این ابزار مراحل زیر را دنبال کنید.

چگونه از همکار خود فیدبک بگیریم؟

1- جهت ارسال درخواست فیدبک به همکاران، با توجه به گزینه 1 در بالا، وارد بخش فیدبک و سپس “درخواست‌های من” شوید و بر روی گزینه “از همکارت فیدبک بگیر” کلیک کنید. در این بخش سایر درخواست‌های فیدبکی که پیش از آن ارسال نموده‌اید نیز برای شما قابل مشاهده است.

2- بر روی گزینه ” یکی از همکاراتو انتخاب کن” کلیک کنید.

3- در این بخش لیست همکاران برای شما نمایش داده می‌شود. در تب “دنبال کدوم همکارت می‌گردی” نام همکار مورد نظر خود که می‌خواهید برای او درخواست فیدبک ارسال کنید را جستجو نمایید.

 

4- در مرحله بعد، در تب “متن درخواست”، دلیل اینکه از همکار خود بازخورد می‌خواهید را یادداشت کنید و به او بگویید که می‌خواهید بابت کدام عملکردتان به شما بازخورد دهد.

 

5- سپس در صورت اطمینان بر روی گزینه “بفرست براش” کلیک کنید تا درخواست شما برای همکار مورد نظر ارسال شود.

 

6- در این مرحله درخواست شما در بخش درخواست‌های من قرار می‌گیرد. از این قسمت می‌توانید متن درخواست خود و پاسخ همکارتان به این درخواست فیدبک را مشاهده کنید.

 

7- در پایان برای دیدن پاسخ همکاران به درخواست فیدبک خود، پس از دریافت پیامک اطلاع‌رسانی ریکو، وارد بخش درخواست‌های من شده، بر روی فیدبک مورد نظر کلیک کنید و پاسخ همکار خود را مشاهده کنید.

 

چگونه به درخواست فیدبک همکارمان پاسخ دهیم؟

1- از طریق سه خط بالای سمت راست برنامه، بر روی آیکون فیدبک کلیک کرده و همچنین در نسخه رایانه‌ای ریکو، بر روی گزینه فیدبک در صفحه اصلی کلیک نمایید.

 

2- در بخش فیدبک‌ها برای دیدن درخواست فیدبکی که همکاران برای شما ارسال کرده‌اند، بر روی گزینه “درخواست‌های دیگران” کلیک ‌کنید.

 

3- در بخش درخواست‌های دیگران تمامی فیدبک‌های درخواستی همکاران برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

4- زمانی که همکاری به شما درخواست فیدبک جدید می‌دهد، درخواست او در بخش “درخواست‌های دیگران” مشاهده می‌شود. شما از طریق پیامک اطلاع‌رسانی ریکو، از درخواست فیدبک همکارتان مطلع می‌شوید.

 

5- شما به دو صورت می‌توانید به درخواست فیدبک همکار خود پاسخ دهید. اولین راه این است که اگر احساس می‌کنید به هر دلیلی نمی‌توانید بازخورد مد نظر همکار خود را به او بدهید، بر روی گزینه نظری ندارم کلیک کنید.

 

6- این گزینه شامل موارد مختلفی است که شما از بین آنها انتخاب می‌کنید به چه علت نمی‌توانید پاسخ مد نظر همکار خود را به او بدهید. روی گزینه مد نظر خود کلیک ‌کنید و سپس “بفرست براش” را انتخاب ‌کنید.

 

7- در پاسخ درخواست فیدبک همکار شما، پاسخ ارسالی شما برای همکارتان درج می‌شود و او متوجه می‌شود که به چه علت شما قادر به پاسخگویی نیستید.

8- همچنین می‌توانید پاسخ درخواست فیدبک همکار خود را با متن انتخابی خود بدهید. پس در تب موجود برای نوشتن نظرتان، پاسخ خود را یادداشت ‌کنید و بر روی “بفرست براش” کلیک ‌کنید.

 

9- در مرحله نهایی نیز برای مشاهده پاسخ خود به درخواست فیدبک همکارتان، وارد بخش درخواست‌های دیگران شده، بر روی درخواست مورد نظر کلیک کنید و پاسخ خود را مشاهده ‌کنید.

 

* در پایان لازم به ذکر است، از طریق ابزار فیدبک ریکو می‌توانید مکالمه خود را ادامه دهید و با بازخورد دادن به همکاران و بازخورد گرفتن از ایشان به صورت خصوصی، به بهبود عملکرد یکدیگر یاری برسانید.