ریکو | پلتفرم منابع انسانی
منو موبایل

ریکو | پلتفرم منابع انسانی

درباره ریکو پلتفرم تخصصی قدردانی سازمانی

سال 1391 برای نخستین‌بار در کاراکاس ونزوئلا همدیگر را دیدند. دیداری که سرآغاز دوستی‌ و همکاری‌های بعدی‌شان شد. تا این‌که در سال 1399، تصمیم گرفتند برای یک دغدغه قدیمی و مشترک چاره‌ای بیندیشند و قدمی بردارند. 

آن دغدغه چه بود؟ زمانه عوض شده و دیگر نمی‌شود مثل سابق سازمان‌ها و کسب‌وکارها را اداره کرد و توسعه داد. مجموعه‌ها ناگزیر هستند برای توسعه پایدار و حتی بقاء، نگاه انسان‌محور را جایگزین نگاه کارمحور و سازمان‌محور کنند؛ و فردیت انسان‌ها را در چرخه کار و زندگی به رسمیت بشناسند. 

اینجا از علی حکم‌آبادی و کیوان محیط‌مافی حرف می‌زنیم. متخصصانی که طی 15 سال فعالیت حرفه‌ای، سرد و گرم ارتباط با ده‌ها همکار و مدیر را چشیده‌اند.

علی متخصص توسعه انسانی است و در سال‌های گذشته در دل مجموعه‌های کوچک و بزرگ، از نزدیک داستان‌های کارکنان، مدیران و رهبران متعددی را شنیده و لمس کرده است. کیوان متخصص مدیریت، فناوری و توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری است و او هم چندین سال تجربه همکاری موفق با شرکت‌های بزرگ را داشته است. 

در نهایت از دل دغدغه‌ها، مطالعات و تجربیات این دو نفر، پلتفرم «ریکو» خلق شد. علی و کیوان در ریکو،  به دنبال آن هستند تا به بهبود ارتباط و فضای همکاری در سازمان‌ها کمک کنند. نقطه شروع این تحول، ترویج فرهنگ قدرشناسی و همکاری موثر در مجموعه‌هاست. 

تجربه علی و کیوان نشان داد، برای این کار نمی‌توان تنها به فعالیت‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی اکتفا کنیم؛ بلکه باید سازمان‌ها را به یک ابزار هوشمند، کاربردی و جذاب مجهز کرد. پس هر دو به کمک تیمی متخصص، پلتفرم «ریکو» را به‌عنوان نخستین محصول تخصصی ایران در زمینه قدردانی سازمانی، طراحی و به جامعه کاری ایران معرفی کردند. 3

داستان تولد ریکو

ریکو چرا و چگونه متولد شد؟

هر روز در پلتفرم ریکو صدها داستان همکاری روایت می‌شود. داستان‌هایی که بسیاری از آن‌ها در سال‌های گذشته زیر سایه نگاه‌ کارمحور و سازمان‌محور، دیده نمی‌شدند. علی و کیوان در گفتگویی با یکدیگر به چرایی روایت این داستان‌ها در فضای همکاری در مجموعه‌ها پرداختند. همچنین آن‌ها در این گفتگو، با اشاره به دغدغه‌ها و آرزوهایشان برای بهبود تجربه همکاری، داستان تولد ریکو را روایت می‌کنند.

ریکو | پلتفرم منابع انسانی

تیم همکاران ریکو

حمید رضایی
حمید رضایی برنامه‌نویس بک‌اند
مریم اورعی
مریم اورعی برنامه‌نویس فرانت
پویا اشرفی
پویا اشرفی برنامه‌نویس بک‌اند
مصطفی ابوالحسنی
مصطفی ابوالحسنی مدیر محصول
سارا هوشمند
سارا هوشمند برنامه‌نویس بک‌اند
پانیذ محتشم
پانیذ محتشم مدیر داخلی
علیرضا زندی
علیرضا زندی برنامه‌نویس فرانت
هادی خرمیان
هادی خرمیان طراح گرافیک

همکاری با مجموعه ریکو

آیا دوست دارید یکی از اعضای تیم ریکو باشید؟ کافی است به صفحه فرصت‌های همکاری سر بزنید!

مشتریان ریکو