ریکو | پلتفرم منابع انسانی
منو موبایل

ریکو | پلتفرم منابع انسانی

ابزار ریکارت

ابزار قدردانی فردی و تیمی مستمر و لحظه‌ای

منظور ما از قدردانی، صرفا تشکر نیست؛ بلکه نگاهی فراتر از آن داریم. کارکنان نیاز دارند تا شنیده شوند؛ احساس کنند که عملکردشان دیده می‌شود؛ و مستقل از شغل‌شان، به عنوان یک فرد، علایق و نیازهایشان مورد توجه واقع می‌شود و به سازمان متصل هستند. در این صورت است که تعلق سازمانی بیشتری خواهند داشت، عملکرد بهتری از خود به جای می‌گذارند و سازمان، نرخ ماندگاری بیشتری را تجربه خواهد کرد.

همیشه لازم نیست افراد در سازمان حتما رکورد فروشی جابجا کرده یا طرح بسیار خلاقانه‌ای ارائه دهند که مستحق تقدیر و تشکر باشند. همه ما طی روز در تعاملات و ارتباطات کاری، بارها اقدامات کوچک و موثری انجام می‌دهیم که از سوی همکاران و مدیران به‌درستی دیده نمی‌شوند. اگر فرهنگ حُسن‌جویی و قدردانی در سازمان گسترش یابد، دیدن این اقدامات و قدردانی‌های ساده از آن‌ها، انگیزه کارکنان را برای رشد خود و سازمان در سطح مطلوبی حفظ می‌کند. مثلا فرض کنید، فردی برای حل مساله‌ای به همکارش مشورت می‌دهد. اگر فرهنگ قدردانی در سازمان حاکم باشد، بابت همین کار کوچک می‌توان با یک متن کوتاه از او تشکر کرد.

کاربرد ابزار ریکارت

در ریکو، ابزاری به نام ریکارت وجود دارد که هر کس می‌تواند بابت فعالیت‌های مثبت همکارانش، با ارسال متنی کوتاه تشکر کند و همزمان به او امتیاز دهد. این متن در صفحه کاربری آن همکار آرشیو شده و همه می‌توانند آن را خوانده، کامنت بگذارند و لایک کنند. چنین اقداماتی احساس ارزشمندی را در همکاران تقویت می‌کند. همچنین در سازمان‌های بزرگ که شاهد تعدد تیم‌های کاری هستیم، رهبران و مدیران به‌خوبی می‌توانند فعالیت‌های کارمندان موثر و مسئولیت‌پذیر را که اغلب از دید آن‌ها پنهان می‌ماند را رصد کنند.

درخواست دمو و مشاوره رایگان

برای آشنایی بیشتر با پلتفرم ریکو و امکان‌سنجی پیاده‌سازی آن در سازمان شما، به لینک زیر رفته و درخواست دمو دهید. ما طی یک روز کاری برای هماهنگی برگزاری جلسه با شما تماس می‌گیریم.

آخرین مقالات بلاگ