ریکو | پلتفرم منابع انسانی
منو موبایل

ریکو | پلتفرم منابع انسانی

ابزار داشبورد

ابزار جمع‌آوری و تحلیل داده‌های همکاری

تمام فعالیت‌های کارکنان در قالب داده‌هایی تفسیرپذیر، در داشبورد هوشمند ریکو نمایش داده می‌شوند. این داده‌ها به شما کمک می‌کنند تا برای بهبود حال و تجربه کارکنان بهترین تصمیمات را بگیرید. همچنین در ریکو، داشبوردهایی برای مدیریت پلتفرم و فعالیت کاربران نیز در نظر گرفته شده است.

ریکو برای مدیریت و دسترسی به داده‌های فعالیت‌های همکاران، سه داشبورد دارد:

 1. داشبورد کاربران
 2. داشبورد ادمین
 3. داشبورد هوشمند

داشبورد کاربران

در این داشبورد، کاربران به تمامی ابزارهای ریکو و تاریخچه فعالیت‌های‌شان در برنامه، دسترسی دارند. و از طریق همین داشبورد می‌توانند به ویرایش اطلاعات‌شان پرداخته، با سایر همکاران ارتباط بگیرند.
دسترسی به این داشبورد از طریق وب‌اپ و اپلیکیشن اندروید ریکو و از طریق نام و رمز عبوری که از قبل در اختیار همکاران قرار داده شده، میسر است.

داشبورد ادمین

این داشبورد ویژه مسئولان یا کارشناسان منابع انسانی است که به نوعی آن‌ها را کاربران کلیدی برنامه ریکو می‌دانیم. با ورود به این داشبورد، دسترسی‌های زیر برای کاربر ارشد ایجاد می‌شود:

 1. ویرایش اطلاعات سازمانی
 2. تعریف / ویرایش / حذف دپارتمان‌ها
 3. تعریف / ویرایش / حذف همکاران
 4. تعریف / ویرایش / حذف اطلاعیه‌ها
 5. تعریف / ویرایش / حذف جوایز
 6. تعریف / ویرایش / حذف سیگنال‌ها

داشبورد هوشمند

رهبر و مدیران ارشد سازمان به داشبورد هوشمند دسترسی دارند. تمام داده‌های فعالیت همکاران در این داشبورد نمایش داده می‌شود. برخی از این داده‌ها عبارتند از:

 1. تعداد مجموع و تفکیک‌شده قدردانی‌های درون تیمی و بین تیمی
 2. امتیازات استفاده شده از سوی همکاران
 3. مقایسه افراد قدردانی‌کننده با قدردانی‌شونده
 4. نمودارهای تفصیلی حال کارمندان به تفکیک تیم‌ها و دپارتمان‌ها
 5. میزان مشارکت تیم‌ها و دپارتمان‌ها
 6. نمودار نمایش پایبندی همکاران به ارزش‌های سازمان
 7. نمایش سفیران هر ارزش در سازمان
 8. نمایش سفارش‌های جوایز همکاران

گزارش‌ها و نمودارهای تحلیلی دیگری بسته به نیاز سازمان‌های عضو ریکو قابل تهیه و اختصاصی‌سازی است.
داده‌های داشبورد هوشمند ریکو و تحلیل آن‌ها، در کنار سایر شیوه‌های پایش همکاران، به مدیران و رهبران کمک می‌کند تا تصمیمات مناسبی برای بهبود تجربه همکاری در سازمان اتخاذ کنند.
مثلا داده‌ها نشان می‌دهد، میزان قدردانی‌های بین تیمی، عدد بسیار پایینی است. و اگر برای یک سازمان بحث همکاری بین تیمی اهمیت داشته باشد، مدیران می‌توانند پس از یافتن علت ماجرا، راهکارهایی را برای حل این مساله بکار بگیرند.
یا ممکن است داده‌های داشبورد هوشمند ریکو، بیان‌گر آن باشد که همکاران به ارزش سازمانی همچون «احترام» بسیار پایبند هستند؛ اما ارزش «نتیجه‌گرایی» درصد بسیار پایین را در نمودار نشان دهد. شاید بررسی همین مساله در کنار داده‌های ارزیابی عملکرد، بتواند نشان دهد که چرا بازدهی فعالیت برخی تیم‌ها یا دپارتمان‌ها در سطح قابل قبولی نیست.

درخواست دمو و مشاوره رایگان

برای آشنایی بیشتر با پلتفرم ریکو و امکان‌سنجی پیاده‌سازی آن در سازمان شما، به لینک زیر رفته و درخواست دمو دهید. ما طی یک روز کاری برای هماهنگی برگزاری جلسه با شما تماس می‌گیریم.

آخرین مقالات بلاگ