ریکو | پلتفرم منابع انسانی
منو موبایل

ریکو | پلتفرم منابع انسانی

هفت دلیل نکوداشت کارمندان

نویسنده: جان اوبراین، نایب رئیس‌، گروه عملکرد کارکنان، BI WORLDWIDE

​​​​متشکرم

​​​​​​​​همه دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند! نکوداشت و اعطای پاداش به افراد کمک می‌کند تا نسبت به کارها و دستاوردهایشان احساس خوبی داشته باشند. اقتصاد رفتاری، نکوداشت کارمندان را با عنوان اثر دوپامین [1] معرفی می­کند، دلیلی که آنها را در بالاترین سطح متمرکز و مشغول به کار نگه می­دارد.

 

در ادامه هفت دلیل کارآمدی نکوداشت آورده شده است؛

اول

نکوداشت به کارمندان نشان می‌دهد که آن‌ها را تحسین می‌کنید و برایشان ارزش قائل هستید. نکوداشت صادقانه و به موقع، خواه بصورت حضوری یا کتبی، هدیه‌ای است که کارمندان بابت آن سپاسگزار هستند و اغلب دلیل اصلی تعامل ذکر می‌شود.

 دوم

نکوداشت به شما قدرت می­دهد تا ارزش­گذاری خود را برای گروه کارمندان، ارتقا دهید. نکوداشت عمومی، همچنین رفتارها و نگرش‌های کلیدی که می­خواهید در گروه خود پرورش دهید را تقویت می­کند.

سوم

​​​​​​​​این امر استانداردهای عملکرد افرادی که خواهان آن هستند را تعیین می‌کند. نکوداشت یک روش مثبت برای برقراری ارتباط با انتظارات مورد نظرتان از کارمندان است. همچنین آشکار می‌سازد که یک مدیر، مایل به تجلیل عمومی از کسانی است که انتظارات را برآورده می‌سازند.

چهارم

​​​​​​​​این امر به کاهش تعدیل نیرو و جایگزینی و حفظ استعدادهای برتر کمک می­کند. در صورتی که تقدیر از کارمندان به موقع انجام نشود این کنایه معروف به کار می‌آید: کارمندان شرکت را ترک نمی­کنند بلکه رئیس‌شان را ترک می­کنند…

نکوداشت مداوم، مثبت و به موقع به کارمندان کمک می­کند تا نسبت به شما وفادارتر بمانند.

پنجم

​​​​​​​​این امر به افراد کمک می­کند تا به اهداف خود برسند – شما نیز همینطور! با تقویت علنی رفتارهای موردنظر، همه اعضای گروه را به طور مثبت به یک جهت هدایت می­کنید.

ششم

این کار به شما این امکان را می‌دهد که از کارمندان بیش از آنچه در قرارداد کارکنان قید شده است، قدردانی بعمل آورید. پاداش بازبینی‌های حقوق و دستمزد به طور کلی رویدادهای سالانه هستند. نکوداشت کارمندان، نشان می‌دهد، بدون اینکه متحمل هزینه‌های اضافی شوید، همیشه برایشان ارزش قائل هستید.

هفتم

​​​​​​​​این امر فرصتی فراهم می­آورد تا تعهد خود نسبت به کارکنان را به نمایش بگذارید. کارمندان اطمینان حاصل می­کنند که ارزشمند هستند و نکوداشت نشان می‌دهد که واقعاً به موفقیت آن‌ها اهمیت می‌دهید.

وب سایت BIWORLDWIDE.com استرالیا، کانادا، چین، هند، آمریکای‌لاتین، بریتانیا و ایالات‌متحده

BIWORLDWIDEپیشتاز جهانی در برنامه‌های نکوداشت کارمندان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی استفاده از آخرین نظریه‌های اقتصادی رفتاری و فن‌آوری برای ایجاد برنامه‌هایی که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا اهداف کسب­کارانه خود را برآورده سازند، به وب سایت BiterLDWIDE.com مراجعه کنید. ​

مترجم: بهناز همتی

مطالب مرتبط

حمایت اجتماعی از همکاران در بحران‌های اجتماعی

حمایت از همکاران در بحران‌های اجتماعی بحران‌های اجتماعی فراگیر به شدت بر روان افراد تاثیر می‌گذارد و چالش‌های جدیدی در […]

5 دقیقه مطالعه مشاهده

نظام پیشنهادات کارکنان چیست و چه اجزایی دارد؟

نظام پیشنهادات کارکنان چیست و چه اجزایی دارد؟   مدیران اغلب شرکت‌های بزرگ دنیا، از هر پیشنهاد سازنده‌ای، برای بهبود […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

CFR چیست و چگونه آن را در سازمان خود، اجرا کنیم؟

CFR چیست و چگونه آن را در سازمان خود، اجرا کنیم؟ گفتگو، بازخورد و قدردانی (CFR) شاید در نگاه اول فقط […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *